تست هیدرواستاتیک کپسول آتش نشانی

تست هیدرواستاتیک کپسول آتش نشانی
 
تست هیدرواستاتیک به آزمایش های مخصوصی گفته می شود که بر روی تجهیزاتی مثل لوله های تحت فشار، بویلرها، سیلندر گاز، سیلندرهای کپسول آتش نشانی، لوله کشی و… انجام می شود که با توجه به خواص شیمیایی گاز موجود در آنها و تحت فشار بودن، به مرور زمان دچار خوردگی و خستگی می شوند بدین منظور کنترل و بازرسی دوره ای سیلندرها ( تست هیدرو استاتیک ) از اهمیت بسزای برخوردار است تا دوام و نشتی کپسول های آتش نشانی و یا سیلندرهای تحت فشار مورد بررسی قرار می دهد. در واقع تست هیدرواستاتیک به زبان ساده برای ما مشخص می کند که آیا کپسول آتش نشانی، سیلندر هوا یا گاز، لوله کشی یا دستگاه مورد نظرمان می تواند تحت فشار نامی خود کار کند یا خیر. نکته که باید در نظر داشت این است که اگر تست هیدرواستاتیک با فشار زیادی انجام شود ممکن است مشکلات زیادی را برای تجهیزات بوجود بیاورد و باعث از هم گسستگی برخی آن شود لذا تست هیدرواستاتیک کپسول های آتش نشانی باید در مراکز مورد تایید صورت پذیرد.
پیش از انجام شارژ کپسول های آتش نشانی ( شارژ خاموش کننده ها ) باید تست هیدرو استاتیک این کپسول ها بررسی گردد تا در زمان استفاده از کپسول آتش نشانی خطری برای کاربران ایجاد نکند.

 
 
چگونگی انجام تست هیدرواستاتیک کپسول آتش نشانی
 
دستورالعمل تست هیدرواستاتیک مخازن تحت فشار یا همان روش کار انجام آزمایش هیدرواستاتیک برای سیلندرها و مخازن به این صورت می باشد که با استفاده از آب، فشار هیدرولیکی مشخصی را به بدنه مخزن وارد می آورند هدف از انجام این تست هیدرواستاتیک بررسی خواص مکانیکی متریال بدنه مخزن در مقابل افزایش فشار مخزن می باشد. با انجام تست هیدرواستاتیک ابعاد ترک های موجود در بدنه مخزن بوسیله آثار دیده شده در افزایش حجم مخزن نمود پیدا می کند.
این کار را تا جایی ادامه می دهند که مخزن کاملاً پر شود و به مدت ۳۰ ثانیه سیلندر تحت این فشار بالا نگه می شود. به حجم حداکثری سیلندر در این آزمایش total volumetric expansion اطلاق می گردد.
بعد از رسیدن به این فشار حجم سیالات موجود در مخزن را به تدریج به صفر می رسانند؛ زمانی که فشار به صفر رسید، در این صورت حجم مخزن کم شده اما به حجم اولیه نمی رسد بلکه مقدار مشخصی بالاتر از حجم اولیه خواهد داشت که به این افزایش حجم دائمی مخزن یا permanent volumetric expansion اطلاق می گردد. با مقایسه کردن افزایش حجم دائمی مخزن PVE و حجم حداکثری TVE  آن به یک عدد می رسیم، اگر عدد به دست آمده بالاتر از ۱۰ درصد باشد تست هیدرو استاتیک این مخزن مردود می باشد و دیگر قابل استفاده نیست.
 

گروه صنعتی تاو – فایر سرویس با بهره گیری از بروز ترین تجهیزات و متخصصین این حوزه تست هیدرو استاتیک کپسول های آتش نشانی را انجام می دهد.
 


تست هیدرواستاتیک کپسول آتش نشانی و چگونگی انجام تست هیدرواستاتیک؟
بازه های زمانی انجام تست هیدرواستاتیک در ایران و سایر کشورها چگونه است؟
در چه صورتی باید کپسول های آتش نشانی جایگزین شوند؟
آیا هزینه انجام تست هیدرواستاتیک و شارژ مجدد خاموش کننده ها صرفه اقتصادی دارد راه کار جایگزین چیست؟
استاندارد های مرتبط با کپسول های آتش نشانی ( خاموش کننده ها ) در ایران و سایر کشورها کدام اند؟

سبد خرید

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش